ELN-11/2016 (02.09.) elnökségi határozat - Az országos utánpótlás bajnokságok 2015/2016 évi versenykiírásainak módosítása

Hatály: 2016. február. 09.

1. Az MLSZ Elnöksége a 2015-2016. évi férfi ifjúsági I. osztályú U19, U17 és U16 korosztályú nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírásának 9. pontját az alábbira módosította:

9. A bajnokságba történő feljutás és kiesés a bajnoki év végén
             A) A bajnokságból sem feljutó, sem kieső nincs.

2. A 2015-2016. évi férfi ifjúsági II. osztályú U19 és U17 korosztályú nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírásának 9. pontját az alábbira módosította.

3. A 2015-2016. évi fiú serdülő I. osztályú U15, U14 korosztályú nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírásának 9. pontját az alábbira módosította.

A) Bajnokságból kiesést a 2015-2016. évi I. osztályú fiú serdülő U15, U14 korosztályú bajnokságok összesített végeredménye dönti el.

B) Kiesik a 2015-2016. évi I. osztályú fiú serdülő U15, U14 korosztályú bajnokság 2 ( kettő ) csapata, amelyik a 2015-2016. évi I. osztályú fiú serdülő U15, U14 korosztályú bajnokságban elért összesített eredménye alapján a 2 legrosszabb eredményt érte el.

C) Feljut a 2015-2016. évi II. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú bajnokságok kettő legjobb csapata a 2016-2017. évi I. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú kiemelt bajnokságba. Vele együtt feljut helyezésétől függetlenül a sportszervezet fiú serdülő U15 korosztályú csapata is.

D) A 2015-2016. évi II. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú bajnokságok 1. helyezett csapatai egyenes kieséses kupa rendszerben oda-visszavágó mérkőzéseken döntik el a kettő feljutó hely sorsát. ( A két mérkőzés rendes játékideje után azonos pontszám és ugyanazon mérkőzéseredmény esetén a második mérkőzést követően 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, a továbbjutást az idegenben szereplő sportszervezet szerzi meg, mivel az idegenben elért gólok döntetlen eredmény esetén duplán számítanak. Amennyiben a hosszabbításban nem esik gól, úgy az első hely a büntetőpontról elvégzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint. )

E) A 2015-2016. évi II. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú bajnokságból nem juthat fel olyan sportszervezet csapata, amely sportszervezetnek a 2015-2016. évi I. osztályú fiú serdülő U15, U14 korosztályú bajnokságban már szerepel csapata. (Abban az esetben sem, ha bajnokság végén a csapata kiesik a 2015-2016. évi I. osztályú fiú serdülő U15, U14 korosztályú bajnokságból). Az adott csoportból azon csapat jogosult a feljutásra (rájátszásban való részvételre), amely ezen csapat(ok) után a legjobb helyezést érte el.

F) A rájátszási táblát az MLSZ Versenybizottsága készíti el és küldi ki a sportszervezetek részére.

4. A 2015-2016. évi fiú serdülő II. osztályú U15, U14 korosztályú nagypályás labdarúgó bajnokság versenykiírásának 9. pontját az alábbira módosította.

A) Feljut a 2015-2016. évi II. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú bajnokságok kettő legjobb csapata a 2016-2017. évi I. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú kiemelt bajnokságba. Vele együtt feljut helyezésétől függetlenül a sportszervezet fiú serdülő U15 korosztályú csapata is.

B) A 2015-2016. évi II. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú bajnokságok 1. helyezett csapatai egyenes kieséses kupa rendszerben oda-visszavágó mérkőzéseken döntik el a kettő feljutó hely sorsát. ( A két mérkőzés rendes játékideje után azonos pontszám és ugyanazon mérkőzéseredmény esetén a második mérkőzést követően 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, a továbbjutást az idegenben szereplő sportszervezet szerzi meg, mivel az idegenben elért gólok döntetlen eredmény esetén duplán számítanak. Amennyiben a hosszabbításban nem esik gól, úgy az első hely a büntetőpontról elvégzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.)

C) A 2015-2016. évi II. osztályú fiú serdülő U14 korosztályú bajnokságból nem juthat fel olyan sportszervezet csapata, amely sportszervezetnek a 2015-2016. évi I. osztályú fiú serdülő U15, U14 korosztályú bajnokságban már szerepel csapata. (Abban az esetben sem, ha bajnokság végén a csapata kiesik a 2015-2016. évi I. osztályú fiú serdülő U15, U14 korosztályú bajnokságból). Az adott csoportból azon csapat jogosult a feljutásra (rájátszásban való részvételre), amely ezen csapat(ok) után a legjobb helyezést érte el.

D)  A rájátszási táblát az MLSZ Versenybizottsága készíti el és küldi ki a sportszervezetek részére.